• info@rehberkirsehir.com
  • 0850 346 40 38

HABER DETAYI

18 Eylül 2023 21:36

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, Kırşehir’de konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, Kırşehir’de konuştu Açıklaması

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Mustafa Şen, son lokal seçimlerde partilerinin Kırşehir Belediyesini kaybettiğini belirterek, “Kırşehir’in kaybedecek bir 5 yılı daha yoktur, yarından tezi yok, alınacaktır.” dedi.

Kırşehir’de 36. Ahilik Haftası kutlamalarına katılan Şen, partisinin Vilayet Başkanlığını ziyaret etti.

İl Lideri Seher Ünsal’dan çalışmaları hakkında bilgi alan Şen, yaptığı konuşmada, son lokal seçimlerde Kırşehir Belediyesini partilerinin kaybettiğini hatırlattı.

Şen, “O vakit birinci işimiz, Ahiler ayağa kalkacak, kaybettikleri kenti geri alacak. Kırşehir’in kaybedecek bir 5 yılı daha yoktur, yarından tezi yok, bu iş alınacaktır. Siz kalbinizde ‘Bu iş alınacaktır, tamamdır.’ dediğinizde gereği yapılmaya başlanır mukadderat planında. Kâfi ki siz alacağınıza inanın ve bu iradeyi ve dirayeti ortaya koyun, sonrası gelir.” diye konuştu.

Şen, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Biz 14 Mayıs’ta bir seçim yaşadık. Genel lider yardımcıları olarak, natürel o akşam Sayın Cumhurbaşkanı’mızın yanına gelmemiz gerekiyor, başka vekiller üzere değiliz, orada bulunmamız lazım. Cumhurbaşkanı’mızın hiç umurunda değil, bahta inanmış. Ne olacaksa o oluyor, buna inanıyor. Bizse yiyoruz kendi kendimizi zira Tayyip Erdoğan üzere bir siyasi markayı ikinci tipe bırakmışız, rezil olduk, utandık, yerin tabanına battık ancak onun umurunda değil. Sonra düşündüm ki evet, onun o denli olması lazım, bizim de bu türlü olmamız lazım. Biz, utancımızdan yerin tabanına geçmeliyiz. O ise baht planına iman etmiş, onunla devam ediyor ki olanda hayır olduğunu gördük. Biraz sohbet ettik, gece yarısı oldu, dedi ki: ‘Arkadaşlar, yarın saat 18.00’de MYK toplantımızı yapacağız.’ Yahu Reis bir dur, bir dur yani dinlen. Gece saat 01.00 falan, yarın MYK toplantımızı yapacağız. MYK, bir yere mi kaçıyor? Yarın 18.00’de geldik arkadaşlar, oturduk, gündem unsuru ne? 2024 mahallî seçimler. Arkadaşlar, 15 Mayıs akşamı seçimin ikinci çeşidi devam ediyor.”

Partililerden daima halkın içinde olmalarını isteyen Şen, “Ben diyorum ki sokağa çıkalım, ne kadar sokak o kadar yeterli siyaset, ne kadar bina içi o kadar makus siyaset.” sözlerini kullandı.

Enflasyon sıkıntısını geçmişte çözenin AK Parti hükümeti olduğunu belirten Şen, bu sorunu tekrar kendilerinin çözeceğini söyledi.

Şen, daha sonra kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir ortaya geldi.

Kaynak: AA / Siyaset

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.